Lotnisko w Brukseli po porannej eksplozji zostało zamknięte do odwołania. Są ofiary śmiertelne. Do zamachów doszło także na stacjach metra. W Belgii wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego.

We wtorek około godziny 8 rano w hali odlotów lotniska Bruksela-Zaventem doszło do dwóch eksplozji, prawdopodobnie samobójczych zamachów bombowych. Według agencji prasowych w ich wyniku śmierć poniosło kilkanaście osób, ponad 80 jest rannych. Oficjalnych, potwierdzonych przez służby informacji na temat liczby ofiar na razie nie ma, skutki zamachów są szacowane.

Godzinę po eksplozjach na lotnisku bomby wybuchły także na stacjach brukselskiego metra. Władze Belgii wprowadziły najwyższy, czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego.

Lotnisko Zaventem oraz drogi dojazdowe do niego zostało zamknięte, lotniskowe budynki ewakuowano, wszystkie dzisiejsze loty do Brukseli zostały anulowane. Władze lotniska zalecają unikanie przebywania w jego pobliżu. W stolicy Belgii zawieszono działanie komunikacji miejskiej. Zwiększone środki bezpieczeństwa wprowadzono także na innych europejskich lotniskach.

Lotnisko w Brukseli pozostanie zamknięte co najmniej do godziny 7 rano 23 marca. Bieżące informacje można znaleźć na stronie www.brusselsairport.be. W związku z wybuchami w Brukseli, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla podróżnych.

BRAK KOMENTARZY