Już 12 maja w Hotelu Monopol w Katowicach odbędzie się przeznaczona dla przedsiębiorstw produkcyjnych konferencja zakupowa PROCON Manufacturing 2016. Organizatorzy wydarzenia właśnie udostępnili szczegółowy program wydarzenia, podczas którego prelekcje prowadzone będą przez doświadczonych ekspertów z Polski i z zagranicy. Tematyką wiodącą spotkania będzie zarządzanie kosztami materiałowymi, narzędzia IT, które usprawniają procesy zakupowe oraz efektywne sposoby zakupu surowców m.in. w branży przemysłowej, maszynowej, motoryzacyjnej i lotniczej.  Udział w wydarzeniu dla przedstawicieli firm produkcyjnych jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

Specyfika pracy w działach zakupowych przedsiębiorstw produkcyjnych oraz złożoność zagadnienia optymalizacji kosztów materiałowych powodują, że organizatorzy konferencji PROCON/POLZAK, największego spotkania branży zakupowej w Polsce, zdecydowali się stworzyć wydarzenie poświęcone wyłącznie tej tematyce. Podczas konferencji PROCON Manufacturing 2016 omówione zostaną różne strategie zakupowe i narzędzia służące do ich realizacji. Ponadto zostaną zaprezentowane konkretne przykłady zastosowań poszczególnych mechanizmów zakupowych w warunkach biznesowych. Doświadczone grono prelegentów z Polski i z zagranicy zapewnia wysoki poziom merytorycznego konferencji.

Marcel Thoutberger i Frank Schönfeld, eksperci OptiBuy prowadzący projekty konsultingowe dla klientów firmy w Szwajcarii, będą mówić o tym, jak zarządzać międzynarodowymi relacjami między klientami i dostawcami. Michał Michalski, Senior Commodity Trader z mBank S.A., przedstawi możliwości zabezpieczania formuł cenowych w procesie zakupowym z wykorzystaniem instrumentów finansowych na rynku surowcowym. Adam Szymoszek z Nidec Motors & Actuators, od 15 lat związany z branżą motoryzacyjną – w tym 11 w obszarze zakupów strategicznych, opowie  o budowaniu przewagi konkurencyjnej w branży motoryzacyjnej poprzez ciągłą optymalizację cen komponentów.

 „Dostrzegając złożoność procesów w działach zakupowych przedsiębiorstw produkcyjnych, postanowiliśmy zorganizować  wydarzenie zakupowe tylko dla sektora biznesowego. Udział w naszej konferencji to także świetna okazja, aby dotrzeć bezpośrednio do osób zajmujących się zakupami w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Będzie to również dobra okazja do zbudowania lub umocnienia pozycji i rozpoznawalności marki. Nie bez powodu na miejsce konferencji wybraliśmy Katowice, które są największym ośrodkiem przemysłowym w Polsce. Konferencja PROCON Manufacturing w jednym miejscu skupi menedżerów z działów zakupów, finansów, IT oraz wszystkie osoby zainteresowane usprawnieniem procesów zakupowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Radzę pośpieszyć się z rejestracją na nasze wydarzenie, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń” – powiedział Mateusz Borowiecki, Prezes Zarządu OptiBuy, organizator konferencji.

Prezentacja Henryka Klakli, Principal Cost Engineer w ZF TRW  będzie dotyczyła użycia modelów kosztowych w negocjacja cenowych nastawionych na obniżenie kosztów komponentów lub podzespołów jak również surowców. Poruszy m.in. kwestie doboru, tworzenia i użycia modeli kosztowych oraz omówi podstawowe zalety oraz wady modeli w zależności od wybranego typu. Henryk Klakla przedstawi również przykładowe rozbicia cenowe oraz sposoby analizy i przygotowanie pod rozmowy negocjacyjne.

Inny temat podczas konferencji poruszy Bernard Adamczak, Strategic Buyer z Dr. Schneider Group, który na przykładzie granulatów tworzyw sztucznych przedstawi sposoby zakupów surowców notowanych na giełdzie.

Więcej informacji na temat wydarzenia, szczegółowa agenda oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.procon-manufacturing.pl

BRAK KOMENTARZY