Wiedza siłą napędową – podsumowanie konferencji Truck Forum & Awards

0
701

Truck Forum & Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży transportowej. Tegoroczne spotkanie odbyło się 8. czerwca w Warszawie, a wśród gości i prelegentów znaleźli się najwięksi przedsiębiorcy z kraju, odpowiedzialni za szereg innowacyjnych rozwiązań i koncepcji, pozwalających wkraczać przewoźnikom w nową erę transportu. Jedno z wystąpień poprowadził Mariusz Hendzel, ekspert z kancelarii transportowej ITD-PIP, który podjął kwestię płacy minimalnej w krajach europejskich.

Cykliczne spotkanie Truck Forum & Awards, zrzeszające największych przedstawicieli branży transportowej w Polsce, stanowi przede wszystkim doskonałą okazję do wysłuchania prelekcji rzeszy ekspertów i nawiązania nowych relacji biznesowych. Przyszłość międzynarodowego transportu, ewolucja runku samochodów ciężarowych, najnowsze trendy w transporcie i logistyce, samozatrudnienie kierowców oraz płaca minimalna w Europie – to zaledwie kilka tematów, jakie poruszone zostały na czwartkowej konferencji towarzyszącej Truck Forum & Awards 2017.

Maksymalnie o minimum
Najgłośniejszym tematem ostatnich miesięcy są aktualne zapisy prawne, dotyczące płacy minimalnej na terenie krajów Europy oraz ich prognozowane modyfikacje. Wielu cennych i uspokajających dla przedsiębiorców informacji oraz porad podczas czwartkowej konferencji przekazał ekspert kancelarii transportowej ITD-PIP, Mariusz Hendzel, należący do grona prelegentów. W swoim wystąpieniu poruszył między innymi problem różnych systemów podatkowych, które nie wymagają oskładkowania kwot wypłacanych tytułem zwrotu kosztów delegacji, a stanowią element płacy minimalnej w UE. Ekspert wyjaśniał, dlaczego w związku z tym tak ważne jest, by każda firma samodzielnie wyznaczyła sobie zasady postępowania, które z jednej strony wypełnią obowiązki administracyjne, a drugiej pozwolą funkcjonować na rynku usług transportowych w całej Europie. Ponad 2 lata doświadczeń z płacą niemiecką, blisko rok funkcjonowania przepisów we Francji i Austrii pozwoliło wypracować taki bezpieczny kompromis wśród klientów obsługiwanych przez kancelarię ITD-PIP.

Mająca niedawno miejsce kolejna edycja Truck Forum & Awards 2017, była także idealną okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych. Kilkanaście firm biorących udział w wydarzeniu przedstawiło swoje zapotrzebowanie na usługi z zakresu transportu i logistyki. W związku z czym spotkanie zaowocowało nawiązaniem wielu nowych relacji handlowych. Ponadto eksperci z kancelarii transportowej ITD-PIP udzielili fachowych porad podczas indywidualnych konsultacji na stoisku firmowym.

BRAK KOMENTARZY