PATRONAT MEDIALNY- Największe spotkanie Izb Handlowych w Europie wschodniej

Już 4 listopada 2015r. w Warszawie odbędzie się unikalne w skali Europy spotkanie w którym udział zapowiedzieli przedstawiciele przeszło 20 międzynarodowych izb handlowych. Wszystko w ramach konferencji TransPoland “Transport kluczowym ogniwem w wymianie handlowej Wschód-Zachód”, która będzie miała miejsce podczas III już edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki – TransPoland.

0
1018

Już 4 listopada 2015r. w Warszawie odbędzie się unikalne w skali Europy spotkanie w którym udział zapowiedzieli przedstawiciele przeszło 20 międzynarodowych izb handlowych. Wszystko w ramach konferencji TransPoland “Transport kluczowym ogniwem w wymianie handlowej Wschód-Zachód”, która będzie miała miejsce podczas III już edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki – TransPoland.
Praktyczne rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw – to podtytuł konferencji głównej, która będzie swoistą próbą handlowego połączenia wschodu z zachodem. Wydarzenie, nad którym patronat honorowy objęły Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Krajowa Izba Gospodarcza czy Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera podzielone będzie na dwa bloki tematyczne. Podczas pierwszego omówione zostaną warunki polityczne i gospodarcze dla prowadzenia działalności handlowej za wschodnią granicą UE (klimat dla inwestorów, omówienie realiów biznesowo-rynkowych). W części drugiej podjęty zostanie temat dystrybucji w Europie w zestawieniu z dystrybucją na wschodzie. Mowa będzie tu o zmianach i aktualnych trendach w korytarzach transportowych na linii wschód – zachód oraz o dobrych i złych praktykach funkcjonowania transportu na wschód. Konferencji towarzyszyć będą Punkty Konsultacji Handlowych dla Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy, w których każdy zainteresowany uzyska praktyczne wsparcie w zakresie wymiany handlowej z wymienionymi państwami.
Gospodarcze spotkanie izb handlowych
O randze największego w tej części Europy wydarzenia w branży TSL świadczy fakt, że konferencja wspierana jest przez 20 izb handlowych z całej Europy. Swój udział zapowiedzieli między innymi reprezentanci z izb: rosyjskiej, ukraińskiej, białoruskiej, kazachstańskiej, niemieckiej, francuskiej, holenderskiej, skandynawskiej, tureckiej i wielu innych. Spoza krajów Europy swój udział potwierdziły także amerykańska, kanadyjska czy indyjska izba handlowa. Tak zacne grono specjalistów – znawców realiów biznesowych z tylu państw, to doskonałe miejsce wymiany kontaktów biznesowych i możliwość uzyskania szczegółowej wiedzy na temat potencjału konkretnych rynków. To także unikalna okazja na skonsultowanie poszczególnych przepisów w handlu zagranicznym.
Punkty Konsultacji Handlowej

Na odwiedzających czekać będzie pięć punktów informacji handlowej. Stoiska towarzyszyć będą konferencji głównej i zaoferują praktyczne wsparcie w zakresie wymiany handlowej z poszczególnymi krajami: Rosją, Białorusią, Kazachstanem i Ukrainą. Na pytania odwiedzających będą odpowiadać przedstawiciele: instytucji certyfikujących i dopuszczających produkty do obrotu na rynkach, agenci i funkcjonariusze celni, spedytorzy oraz specjaliści stosunków gospodarczych i planowanych zmian w handlu pomiędzy Unią Europejską i poszczególnymi państwami.
Jak przewieźć towary wobec embargo rosyjskiego? Czy na granicy z Kazachstanem wymagają tych samych dokumentów co na rosyjskiej? Potrzebuję pierwszych kontaktów w branży budowlanej i chemicznej. – To przykłady kierowanych do nas pytań., na które będziemy starali się odpowiedzieć już 4 listopada! – podkreśla Ewelina Gądek, z Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

Podpowiedzą jak współpracować z izbami
Izby handlowe są niezwykle skutecznym ogniwem w handlu i transporcie zagranicznym. Pomagają dotrzeć do zagranicznych klientów oraz oferują fachowe doradztwo rynkowe i obsługę prawną. Współpraca zainteresowanej firmy z izbą handlową poza umożliwieniem spotkań branżowych z kontrahentami może dotyczyć także promocji produktów za granicą oraz doradztwa medialnego i internetowego. Izby prowadzą ponadto badania marketingowe rynków zagranicznych czy też zajmują się poświadczaniem cenników. Informują także o ważnych wydarzeniach gospodarczych.
Konferencja TransPoland: 4 listopada 2015, sala C- 1pietro
Targi TransPoland 4-6 listopada 2015 – hala nr 3

Warszawa, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Więcej informacji:
Paweł Konowałek, Menadżer Projektu
tel.: + 48 22 395 66 94
e-mail: info@trans-poland.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMarynarska Pamięć
Następny artykułWodowanie tysięcznego statku w 70 rocznicę istnienia!
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY