W Gorzowie Wielkopolskim powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzięki temu transport poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz podopiecznych gorzowskiej lecznicy do specjalistycznych ośrodków medycznych, będzie szybszy i bardziej bezpieczny. Śmigłowiec kosztujący około 29 mln złotych stacjonował będzie przy gorzowskiej lecznicy.

rezydent Jacek Wójcicki porozumiał się z marszałek Elżbietą Polak w sprawie współfinansowania budowy bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Całkowity koszt budowy bazy to około 6 mln zł. Miasto dzięki negocjacjom prezydenta i przychylności radnych przekaże dotację celową na budowę bazy w wysokości 50 proc. wartości zadania. Tyle samo przekaże Urząd Marszałkowski. W skład nowoczesnej bazy wchodzić będą następujące elementy: pas startowy, płyta postojowa, wyposażenie radiowe i nawigacyjno-naprowadzające, oświetlenie lądowiska, hangar, stacja paliw, pomieszczenia socjalno-administracyjne. Roboty budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Na czas trwania inwestycji LPR zadeklarowało otwarcie w połowie 2016 roku bazy tymczasowej. Koszty funkcjonowania bazy pokrywać będzie LPR ze środków resortu zdrowia. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na czerwiec/lipiec 2017 roku.

Podstawowy zasięg działania śmigłowca wynosi 80 km i jest osiągany w czasie 22 minut. Dzięki bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stacjonującemu w niej śmigłowcowi medycznemu skróceniu ulegnie czas dotarcia do osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i innych zdarzeniach, w których konieczna jest pomoc medyczna. Zwiększy to poczucie bezpieczeństwa w mieście oraz w północnej części województwa.

ŹRÓDŁOlotniczapolska.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWärtsilä ogłasza konkurs na innowacyjne rozwiązania
Następny artykułJubileuszowe malowanie samolotu easyJet
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY