Fuzja US Airways i American Airlines

0
340

US Airways wychodzą z kłopotów zwycięską ręką współtworzy linie lotniczą, której flota samolotów będzie przekraczać 1000 maszyn!

Połączenie dwóch firm o takich samych celach biznesowych daje ogromne możliwości, na których wygrywać będą pasażerowie. Fuzja nie tylko daje ogromne możliwości obsługi nowych kierunków, ale tworzy  również doskonały impuls do przeprowadzenia głębokich restrukturyzacji w obydwu liniach. Mam tu na myśli redukcję zatrudnienia, zwiększenie wydajności pracy i wdrożenia nowych technologii. Trzeba pamiętać, że New American to spółka notowana na DOJ i jej zadaniem jest zarabianie pieniędzy. Jeśli tego nie robisz – upadasz,  co w 1991 roku pokazała ówczesna największa amerykańska linia lotnicza PanAm.

Trudno nie odnieść się do naszego podwórka i próby reanimacji LOT-u – małej, państwowej linii lotniczej posiadającej ok. 40 samolotów. Ostatnio pojawiły się przerażające informacje o chęci połączenia LOT-u z innymi spółkami skarbu państwa o kompletnie rozbieżnych celach biznesowych. Lot miałby się połączyć z operatorem naziemnym LS Airport Service  – spółką, która jeszcze niedawno nazywała się LGS (lot Groudn services), tyle że …  zbankrutowała.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzesadne aspiracje?
Następny artykułZa dużo lokalnych terminali
Od ponad 20 lat związany z branżą logistyczną. Specjalista ds. optymalizacji i zarządzania logistyką, ekspert ds. łańcucha dostaw. Doświadczenie zdobywał w renomowanych firmach logistycznych z różnych branż, gdzie miał okazję wdrażać zaawansowane projekty logistyczne.Przedsiębiorca, konsultant i doradca w zakresie tworzenia i optymalizacji logistyki przedsiębiorstw.

BRAK KOMENTARZY