Ingolstadt/Hockenheim, 5 maja 2016 r. Już w najbliższy weekend, na torze wyścigowym Hockenheimring, usłyszymy strzał startowy inaugurujący sezon 2016 pucharu Audi Sport TT Cup. Pierwszy wyścig zostanie rozegrany w sobotę, 7 maja, a drugi w niedzielę, 8 maja. Zostały one zaplanowane jako impreza towarzysząca wyścigom serii DTM. Oprócz stałych, wytypowanych zawodników, na torze zmierzą się też dwaj goście – sportowi kierowcy o międzynarodowej sławie.

Inaugurację drugiego sezonu wyścigów pucharu Audi Sport TT Cup będzie można obejrzeć na żywo na torze Hockenheimring. Najbliższy weekend będzie pierwszym z siedmiu, na które zaplanowano imprezy tej serii. Po wielu miesiącach przygotowań, szesnaścioro młodych zawodników z różnych części świata, w tym Polka – Gosia Rdest, stanie na polach startowych pętli o długości 4 km 574 m. „Tegoroczny skład to mieszanka nowicjuszy i doświadczonych kierowców, startujących w Audi Sport TT Cup już w ubiegłym sezonie” – mówi kierownik projektu, Philipp Mondelaers.

Nowością tego sezonu jest osobna klasyfikacja nowych zawodników, która obok klasyfikacji łącznej, da jednemu z nich tytuł „najlepiej zapowiadającego się kierowcy”. „Po tym, co mogłem zaobserwować podczas testów, oczekuję zaciętej walki na torze i częstych zmian na podium” – podkreśla Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing.

W tym roku, po raz kolejny, do zmagań udało się zaprosić jako gości kierowców najwyższej klasy. Na listę startową w najbliższy weekend organizatorzy wpisali dwóch znanych zawodników wyścigowych: Norwega Andreasa Mikkelsena i Amerykanina Scotta Speeda. Siądą oni za kierownicami dwóch Audi TT o mocy 310 KM. 26-letni Mikkelsen jest kierowcą fabrycznym Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). W roku 2015 wygrał rajd Hiszpanii, a w ostatnich dwóch latach zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej. Speed z kolei, w latach 2006 i 2007 startował w Formule 1, a w roku ubiegłym, jadąc 560 konnym Volkswagenem Beetle, zwyciężył w Global Rallycross Championship (GRC).

Całą imprezę na żywo lub w aktualnych informacjach dnia, w darmowym paśmie transmitować będzie stacja telewizyjna SPORT1. Pierwszy wyścig z Hockenheim retransmitowany będzie w sobotę od godziny 22.30, a drugi w niedzielę od godz. 23.15. Wszystkie wyścigi można zobaczyć również na żywo lub z opóźnieniem, na SPORT1+ oraz w streamingu na www.sport1.de.

Weekend z Audi Sport TT Cup na torze wyścigowym Hockenheimring rozpoczyna się wolnym treningiem w piątek o godz. 11.25. 30-minutowa sesja kwalifikacyjna rozegrana zostanie w sobotę o godz. 9.05, po czym o godz. 12.10 odbędzie się pierwszy wyścig. Drugi rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.20. Obydwa transmitowane będą na żywo na www.audimedia.tv.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe połączenia A380 Emirates
Następny artykułCzterech operatów walczy o budowę terminala przy Kanale Panamskim
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY