Marka własna – nie ma się na co obrażać

0
500

Marka własna  dla producenta oznacza wytworzenie i sprzedaż towaru nisko-marżowego. Jednak produkty te sprzedają się w znacznych ilościach, więc trudno się na ten trend producentom obrażać.

Przez pewien czas opierała się tej tendencji Coca Cola, która nie chciała dostarczać, wprawdzie pod własną marką, jednak w zmienionym opakowaniu 1, 75L swoich napojów do największej sieci dyskontów w Polsce. Dziś Coca –Cola posiada osobną linię butelkującą napoje dla Biedronki.

Wszystko to kwestia skali. W niektórych branżach, np. w produkcji chemii gospodarczej są fabryki , które 90 % swojego asortymentu produkują dla sieci handlowych pod ich markami własnymi.

Produkcja marek własnych, poprzez swą skalę i stałość zamówień,  bywa bardziej opłacalna niż tworzenie nowej marki produktu.  Próba wyróżnienia się na niezwykle konkurencyjnym rynku podobnych produktów wytwarzanych przez potężne koncerny, o niewspółmiernie większych budżetach na marketing i reklamę oraz o ugruntowanej pozycji na rynku może zakończyć się fiaskiem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGoogle i sztuczna inteligencja
Następny artykułLufthansa bije rekord… punktualności
Od ponad 20 lat związany z branżą logistyczną. Specjalista ds. optymalizacji i zarządzania logistyką, ekspert ds. łańcucha dostaw. Doświadczenie zdobywał w renomowanych firmach logistycznych z różnych branż, gdzie miał okazję wdrażać zaawansowane projekty logistyczne.Przedsiębiorca, konsultant i doradca w zakresie tworzenia i optymalizacji logistyki przedsiębiorstw.

BRAK KOMENTARZY