Port w Gdyni się powiększył

14 lutego Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał w wyniku rozstrzygniętego przetargu akt notarialny z PKP S.A., którego przedmiotem było nabycie prawa użytkowania wieczystego terenów o łącznej powierzchni ok. 7411 m2 należących do PKP S.A. wraz z prawem własności znajdującej się na tej nieruchomości zabudowy.

0
360

14 lutego Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał w wyniku rozstrzygniętego przetargu akt notarialny z PKP S.A., którego przedmiotem było nabycie prawa użytkowania wieczystego terenów o łącznej powierzchni  ok. 7411 m2 należących do PKP S.A. wraz z prawem własności znajdującej się na tej nieruchomości zabudowy.

Nieruchomość ta jest usytuowana w rejonie ul. Kontenerowej w Porcie Zachodnim. Powyższe wydarzenie stanowi dla ZMPG-a S.A. kolejny krok do realizacji przez spółkę projektu dot. inwestycji w portową infrastrukturę kolejową, pn. „Rozbudowa dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia”.

Na pozyskanej nieruchomości są położone tory i rozjazdy stanowiące element zewnętrznego układu torowisk rozjazdowo-ładunkowych do Nabrzeża Helskiego w Porcie Gdynia. W ramach projektu nastąpi przebudowa i elektryfikacja układu kolejowego w zachodniej części portu Gdynia (od EC III do bramy BCT). Wartość nakładów na nabycie prawa użytkowania tej nieruchomości wyniosła 1 100 000 zł netto. Projekt będzie dofinansowywany ze środków Funduszu Spójności UE.

„Dla rozwoju działalności Portu Gdynia, otoczonego przez miasto, pozyskanie nowych terenów czy nieruchomości jest nie do przecenienia. Port Gdynia konsekwentnie realizuje przyjętą strategię na lata 2017-2020 stanowiącą o konieczności inwestowania w infrastrukturę portową i pozyskiwania szczególnie tych nieruchomości oraz terenów, które są istotne ze strategicznego punktu widzenia realizacji inwestycji”- komentuje Prezes Zarządu ZMPG S.A., Adam Meller.

ŹRÓDŁOgospodarkamorska.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWsparcie Rumuni dla inicjatyw transportowych MIB
Następny artykułRekordowy rok Grupy DSV
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY