Airbus zadowolony z porozumienia ws. emisji CO2

Airbus z zadowoleniem przyjmuje pierwszy system równoważenia i redukcji emisji dwutlenku węgla w lotnictwie międzynarodowym. Porozumienie branżowe podpisano podczas Zgromadzenia ICAO.

0
480

Airbus z zadowoleniem przyjmuje pierwszy system równoważenia i redukcji emisji dwutlenku węgla w lotnictwie międzynarodowym. Porozumienie branżowe podpisano podczas Zgromadzenia ICAO.

Airbus z zadowoleniem przyjął porozumienie wypracowane przez rządy podczas Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization, ICAO) w Montrealu w Kanadzie w dniu 5 października. Wprowadza ono w życie pierwszy na świecie system równoważenia i redukcji emisji dwutlenku węgla w lotnictwie międzynarodowym (Carbon Offsetting and Reduction Scheme for International Aviation, CORSIA), który reprezentuje kluczowy filar w planie działań branży lotniczej na rzecz klimatu, obok postępu technologicznego (w tym ekologicznych paliw), efektywnej działalności oraz ulepszonej infrastruktury.

Jest to kluczowy rok dla globalnej społeczności lotniczej i ICAO. Po uzgodnieniu standardu certyfikacji samolotów pod kątem emisji dwutlenku węgla w lutym tego roku, nowy międzynarodowy plan jest kolejnym, niezwykle ważnym krokiem na drodze do ograniczenia emisji CO2 przez branżę lotniczą – powiedział Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus.

Airbus podchodzi z pełnym zaangażowaniem do wszystkich filarów branżowego planu działań na rzecz klimatu, dostarczając najbardziej paliwooszczędne samoloty, wpierając postępy w zarządzaniu ruchem lotniczym oraz działalnością portów lotniczych na całym świecie oraz torując drogę do szerszego zastosowania alternatywnych, ekologicznych paliw – dodał Brégier.

Airbus z siedzibą w Tuluzie we Francji jest czołowym światowym producentem samolotów komercyjnych, który oferuje najbardziej nowoczesną, kompleksową i efektywną rodzinę samolotów pasażerskich przewożących od 100 do ponad 600 pasażerów. Firma założona w duchu innowacyjności dostarcza produkty i usługi projektowane pod kątem dzisiejszych wyzwań środowiskowych oraz ambitnych celów na przyszłość.

BRAK KOMENTARZY