Amazon mimo wielkiej miłości Amerykanów ma też na koncie kilka prasowych afer. Europejskie media rozpisywały się o mdlejących pracownikach magazynu w upale, złych warunkach płacowych czy nieprawidłowościach w naliczaniu czasu pracy w magazynach.

Dziś  Amazon przenosi swoje logistyczne zaplecze  z Niemiec do Polski w atmosferze  strajków, przeciwko niskim płacom i ciężkim warunkom pracy.

W centrach logistycznych w Polsce Amazon planuje zatrudniać docelowo 15 tysięcy osób. Dodatkowo potrzebne będą firmy , które wyposażą magazyny  w odpowiednią infrastrukturę i sprzęt. To ogromne przedsięwzięcie dające pracę dziesiątkom tysięcy osób. Amazon musi jednak wyciągnąć wnioski ze złej polityki kadrowej jaką prowadził u naszych zachodnich sąsiadów, by sytuacja w Polsce nie powtórzyła się.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy port pod Hawaną
Następny artykułStandard & Poor’s otwiera w Polsce centralę
Od ponad 20 lat związany z branżą logistyczną. Specjalista ds. optymalizacji i zarządzania logistyką, ekspert ds. łańcucha dostaw. Doświadczenie zdobywał w renomowanych firmach logistycznych z różnych branż, gdzie miał okazję wdrażać zaawansowane projekty logistyczne.Przedsiębiorca, konsultant i doradca w zakresie tworzenia i optymalizacji logistyki przedsiębiorstw.

BRAK KOMENTARZY