Bombardiery z Chin?

0
391

Gdy dobiegnie końca pierwszy etap umowy z 2002 r. z Commercial Aircraft Corp of China (COMAC), może okazać się naturalne, że zrobimy coś więcej – oświadczył szef działu samolotów cywilnych Bombardiera, Mike Arcamone na marginesie największego w Chinach salonu lotniczego w Zhuhai. To może oznaczać większą konkurencję z Airbusem i Boeingiem.

– W Chinach myślimy długofalowo. Pewnego dnia możemy zadecydować o wspólnym projekcie, o spółce j.v. Teraz rozmawiamy tylko o współpracy – dodał.

Bombardier współpracuje obecnie z COMAC nad systemami dla samolotu nowej serii C (CSeries) na 150 osób i dla wąskokadłubowego odrzutowca C919, nad którym od dawna pracują Chińczycy. Obie firmy pracują nad wyposażeniem kokpitu, układami elektrycznymi i nad łańcuchem dostaw przy produkcji obu rodzajów samolotów.

Źródło: ekonomia.rp.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAirbus analizuje większą inwestycję w Łodzi
Następny artykułBritish Airways powraca do Krakowa
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY