Centralnym elementem prezentacji STILL na trwających do 3 czerwca targach CeMAT 2016 jest inteligentna współpraca pomiędzy ludźmi i maszynami oraz wieloma urządzeniami. Na największym wydarzeniu branżowym w Europie firma przedstawia innowacje łączące technologię magazynową, software i usługi.

Motywem przewodnim obecności producenta pomarańczowych wózków widłowych na CeMAT 2016 jest hasło „Simply Smart” – „Po prostu inteligentnie”. Prezentacja nowości koncentruje się na wydajności energetycznej i optymalizacji procesów w duchu idei Przemysł 4.0, zakładającej zwiększanie efektywności dzięki automatyzacji pracy. Pierwszoplanową rolę na stoisku STILL odgrywają 3 rozwiązania: STILL iGO neo CX 20, innowacyjne baterie litowo-jonowe oraz oprogramowanie STILL neXXt fleet.

Inteligentna współpraca człowieka z maszyną
Jednym z najważniejszych produktów STILL na targach CeMAT jest iGo neo CX 20. Dzięki wózkowi, zaprezentowanemu po raz pierwszy na LogiMAT, firma STILL zrewolucjonizowała współczesne myślenie o automatyzacji. Podążający za operatorem pojazd, którego zaprogramowanie nie wymaga kompetencji informatycznych, samoczynnie dopasowuje się do rytmu pracy człowieka. Ze względu na umiejętność dostosowania się do specyficznych wymagań konkretnego magazynu, maszyna osiąga pełną funkcjonalność, gdy tylko zjedzie z linii produkcyjnej. Według szacunków, wyeliminowanie konieczności sterowania wózkiem pozwala zaoszczędzić 30% czasu potrzebnego na realizację kompletacji.

Większa wydajność dzięki litowo-jonowym bateriom STILL
Nowością przyciągającą wielu gości targów CeMAT są także wózki z innowacyjnymi bateriami w technologii Li-Ion. STILL prezentuje wyposażone w nowoczesne akumulatory urządzenia techniki magazynowej, jak: ciągniki, dwupoziomowe wózki paletowe oraz pojazdy do kompletacji. Przełomem jest zastosowanie tego typu napędu w RX 20 – czołowym wózku widłowym z przeciwwagą.
Wraz z radykalnym rozszerzeniem oferty maszyn z bateriami litowo-jonowymi, STILL wprowadza kompleksowe doradztwo w zakresie optymalnego dostosowania rodzaju akumulatora do specyfiki pracy zakładu klienta – tak, by zapewnić maksymalne korzyści z wdrożonej modernizacji.

Kolejny, wyższy poziom zarządzania flotą
Podczas CeMAT 2016 swoją premierę miała aplikacja STILL neXXt fleet, zwiększająca zakres kontroli floty i ułatwiająca zarządzanie wózkami widłowymi. Platforma integruje dane z systemu SAP z informacjami otrzymywanymi bezpośrednio od pojazdów, umożliwiając kompleksową analizę sytuacji. System składa się z ośmiu połączonych programów, kompatybilnych zarówno z komputerami, jak i urządzeniami mobilnymi. Bezpłatny dostęp do podstawowej aplikacji uzyskają wszyscy klienci STILL. Subskrypcja modułów dodatkowych będzie oparta o abonament wykupowany na dowolny czas po 30-dniowym okresie próbnym.

BRAK KOMENTARZY