Inżynierowie GE Aviation zakończyli montaż GE9X, największego silnika odrzutowego na świecie. Teraz poddają go próbom na stanowisku umieszczonym w dużym ośrodku testowym znajdującym się w okolicach miejscowości Peebles w stanie Ohio

Konstrukcja GE9X jest przełomowa z kilku względów: jego przód ma 3,35 metra średnicy, więcej niż jakikolwiek inny silnik, dysze paliwowe wyprodukowane zostały w technologii druku 3D, ponadto na niespotykaną dotąd skalę zastosowano w nim kompozyty o osnowie ceramicznej odznaczające się niewielką wagą i dużą odpornością na działanie wysokich temperatur.

Testy pierwszego silnika GE9X już się rozpoczęły i przez kilka następnych miesięcy próbom poddawane będą aerodynamiczne, cieplne i mechaniczne właściwości silnika. Drugi silnik GE9X zacznie przechodzić testy w przyszłym roku, a jego wejście do eksploatacji planowane jest na koniec dekady.

Silnik GE9X został stworzony specjalnie na potrzeby modelu 777X, kolejnej generacji szerokokadłubowego odrzutowca Boeinga. GE otrzymało już zamówienia na 700 jednostek GE9X. Złożone zostały przez linie Emirates, Lufthansa, Etihad Airways, Qatar Airways oraz Cathay Pacific i opiewają na łączną wartość 29 miliardów dolarów (cena katalogowa).

ŹRÓDŁOlotniczapolska.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDachser Polska z nową bezpośrednią linią do Holandii
Następny artykułInteligentna intralogistyka na CeMAT 2016
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY