P3, wyspecjalizowany właściciel, deweloper oraz zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, rozpoczął prace nad budową nowego magazynu w parku logistycznym P3 Prague D11. Obiekt o powierzchni 40.000 m² jest drugim, a zarazem największym, który powstaje w tej lokalizacji. Ponad jedna trzecia jego powierzchni (15.000 m²) realizowana jest pod konkretne potrzeby francuskiej spółki dystrybucyjnej FM Logistic. W transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE. Pozostała powierzchnia magazynu będzie przeznaczona na wynajem.

Szybko rozwijający się park P3 Prague D11 uzupełnia portfel parków logistycznych firmy P3 strategicznie rozmieszczonych wokół stolicy Czech i zwiększa poziom ich wzajemnych synergii. Parki te to: P3 Prague D8, P3 Prague D1 oraz P3 Prague Horní Počernice.

FM Logistic to firma wiodąca w dziedzinie międzynarodowej logistyki, a portfel jej klientów obejmuje sieci handlowe, producentów żywności, środków czystości do domu, kosmetyków oraz firmy farmaceutyczne.

„FM Logistic to ważny klient” – mówi Tomáš Míček, dyrektor P3 w Czechach – „Dzięki obecnej ekspansji firma ta niemal potraja wielkość całkowitej powierzchni, którą wykorzystuje w magazynach P3 w Republice Czeskiej. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, gdyż chcemy zrozumieć ich potrzeby biznesowe. Często, podobnie jak w przypadku z FM Logistic, prowadzi to do realizowania konkretnych projektów BTS.“- dodaje.

Peter Bečar, Dyrektor Zarządzający P3 na Europę Środkową i Wschodnią mówi: „Współpracujemy też z FM Logistic w Polsce i Rumunii. P3 Prague D11 jest już szóstą lokalizacją firmy w tych krajach. Nasza współpraca wykazuje, że jesteśmy w stanie spełniać oczekiwania naszych klientów w całej Europie.”

„Współpracujemy z P3 w wielu krajach europejskich”- mówi Štěpán Ladányi, Dyrektor Handlowy ds. Logistyki w FM Logistic na Czechy i Słowację – „Gdy w styczniu nowego roku przeniesiemy się do nowego budynku, dzięki jego optymalnej lokalizacji i umiejętności P3 do realizacji zamówień i usług dostosowanych do naszych specyficznych potrzeb i wymagań, będziemy mogli jeszcze skuteczniej służyć naszym klientom w całej Republice Czeskiej. Bardzo cenimy możliwość dalszej rozbudowy tego magazynu”.

„Firma CBRE, w oparciu o wymagania FM Logistic, dokonała przeglądu odpowiednich miejsc położonych na wschód od Pragi. Do wymagań naszego klienta najbardziej pasowała propozycja P3 dotycząca budowy nowego magazynu w parku P3 Praga D11″- wyjaśnia Lukáš Šaling, Dyrektor Działu Przemysłowego i Logistyki w CBRE, który pośredniczył w transakcji. – „Popyt na nowoczesne nieruchomości przemysłowe w pobliżu Pragi, która i tak jest obszarem najbardziej pożądanym w kraju, nadal rośnie” – dodaje.

Nowa powierzchnia FM Logistic będzie posiadać część biurową oraz obszar o kontrolowanej temperaturze, w którym składowane będą produkty spożywcze. Aby sprostać wymaganiom klienta, P3 zastosował unikalny design, który cechuje się wzmocnionymi płytami elewacyjnymi w celu zapewnienia dodatkowej izolacji i zmniejszenia kosztów ogrzewania. Wysokość robocza nowego budynku to 12.2 m, dzięki czemu jego pojemność jest o 20% większa niż w standardzie przemysłowym, co pozwala zaoszczędzić nawet 25% kosztów najmu.

Pozostałą część magazynu będzie można wynajmować w podziale na małe jednostki (od 2.000 m² wzwyż), co zapewnia idealne rozwiązanie dla start-upów i przedsiębiorstw wkraczających na rynek, jak również dla innych potencjalnych klientów.

Zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w parku P3 Prague D11 jest wysokie i wciąż rośnie. P3 odnotowało duże zainteresowanie najemców przestrzenią logistyczną dostępną w pierwszym budynku w parku, czyli w magazynie o powierzchni 21.047 m², ukończonym w czerwcu 2016, którego około połowa zajmowana jest przez Exiteria a.s.

Ponadto na początku tego roku P3 nabyło grunty przyległe do parku, dzięki czemu ma miejsce na budowę kolejnych projektów BTS o powierzchni od 3.000 m² do 20.000 m² dla klientów z branży logistycznej, przemysłu lekkiego i innych gałęzi przemysłu. Po ukończeniu park będzie miał łączną powierzchnię najmu wynoszącą ponad 155.000 m², z czego około jedna trzecia zostanie ukończona do końca 2016 roku.

Obecnie spółka P3 buduje w Republice Czeskiej ponad 90.000 m² powierzchni przemysłowej. Opracowuje też plany nowych obiektów położonych w Ołomuńcu i Příšovicach, a ponadto uzyskała pozwolenie na budowę dwóch dodatkowych magazynów w Mladej Boleslav.

P3 rozszerza swoją działalność również w innych krajach europejskich. Obecnie trwa budowa 12 magazynów o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 250.000 m². Poza programem budowy w Czechach, P3 prowadzi też inwestycje w Polsce, Słowacji i Rumunii. Jej działalność rozwija się też w Europie Zachodniej. W styczniu firma zakupiła grunty w pobliżu Monachium, gdzie planuje zbudować park P3 Gottfrieding o powierzchni 55.000 m², a pod koniec kwietnia zakończyła budowę magazynu dla PSA Peugeot Citroën w parku P3 Niedersachsenpark w północno-zachodnich Niemczech. Niedługo zacznie też budowę swojego pierwszego projektu we Francji.

P3 Prague D11 położony jest w pobliżu stolicy Czech, zaledwie osiem kilometrów od centrum handlowego Černý Most. Park ten cechuje się doskonałym połączeniem komunikacyjnym dzięki bliskości autostrad D11 i D10, tj. głównych dróg łączących Pragę ze wschodnią częścią Republiki Czeskiej i południowo-zachodniej Polski. Ok. 300 m od parku znajduje się stacja kolejowa, dzięki czemu park ten jest jednym z nielicznych obiektów w tym rejonie, który jest skomunikowany z siecią kolejową. Ponadto w przyszłości park ten będzie obsługiwany też przez linię autobusową komunikacji publicznej.

BRAK KOMENTARZY