P3 Logistic Parks, jeden z wiodących ogólnoeuropejskich właścicieli, deweloperów i zarządców nieruchomości logistycznych, przekazał centrum dystrybucji części motoryzacyjnych o powierzchni ponad 20.000 m2, wybudowane w systemie BTS w Niedersachsenpark w północnych Niemczech dla Peugeot Citroën Germany GmbH, w dniu 25 kwietnia 2016 r. Spółka należy do francuskiej Grupy PSA, drugiego co do wielkości producenta samochodów w Europie. Centrum logistyczne P3 Niedersachsenpark, położone w pobliżu autostrady A1, będzie centralnym węzłem magazynowo-dystrybucyjny firmy na Niemcy i inne kraje UE. PSA będzie również korzystać z budynku do zarządzania logistyką swojej europejskiej internetowej platformy części zamiennych i akcesoriów „Mister Auto”.

 

P3 ukończył budowę magazynu w okresie krótszym niż siedem miesięcy, dokładnie według planu. W październiku 2015 roku, zaledwie cztery tygodnie od rozpoczęcia wykopów, zespół świętował wzniesienie pierwszego filara budynku – to ważny kamień milowy w konstrukcji.  25 kwietnia 2016 roku PSA dokonała odbioru budynku, który obejmuje centrum logistyczne o powierzchni 17.000 m2, 2.098 m2 powierzchni półpiętra i 1.053 m2 powierzchni biurowej. Obiekt został wybudowany w systemie pod klucz i przekazany w pełnej gotowości do użytkowania.

 

Komentując międzynarodową pracę zespołową, dzięki której tak szybka realizacja była możliwa, Terry Chung, Dyrektor ds. Budowy i Rozwoju w Grupie P3, powiedział: „Bliska współpraca i partnerstwo z naszym klientem jest jedną z fundamentalnych zasad P3. Jest to podejście, które sprawdza się za każdym razem. Dzięki bliskiej współpracy ze specjalistami z PSA, nasz francusko-niemiecki zespół opracował idealną nieruchomość, która będzie spełniać złożone, długoterminowe wymogi łańcucha dostaw firmy.”

 

Jürgen Diehl, Dyrektor Zarządzający P3 w Niemczech, powiedział: „Jest to pierwsza nowa budowla P3 w Niemczech. We współpracy z naszymi klientami zaprojektowaliśmy budynek spełniający długoterminowe zapotrzebowanie globalnego łańcucha dostaw w branży motoryzacyjnej oraz nasze własne wysokie standardy. Jako długoterminowy właściciel budowanych przez nas magazynów, kładziemy szczególny nacisk na zdolność do pomiaru efektywności energetycznej naszych budynków, nie tylko dla środowiska, lecz również z uwagi na optymalizację kosztów eksploatacji.”

 

Za budowę odpowiedzialna była firma GSE Germany GmbH. Budynek ma 14 m wysokości, 167 m długości i 102 m szerokości. Zawiera osiem ramp załadowczych i dziesięć drzwi dla Sprinterów. Do szczególnych cech należą laminowane belki drewniane, które w porównaniu do tradycyjnej struktury dachu oszczędzają 410 ton na emisji CO2. Dodatkowo budynek zawiera energooszczędną przegrodę budowlaną i jest wyposażony w panele słoneczne do ogrzewania wody i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Niedersachsenpark znajduje się w północnej częściej Niemiec, w odległości około 25 km od Osnabrück. Obiekt jest położony tuż przy zjeździe z autostrady A1, z bezpośrednim dostępem do zjazdu Neuenkirchen-Vörden, w pobliżu A30 (25 km do węzła Osnabrück/Lotte). Stąd można dojechać do północno-zachodnich Niemiec równie szybko, jak do Zagłębia Ruhry. Ponadto obiekt ma dobre połączenia z Danią i Holandią. W pobliżu znajdują się takie firmy, jak Adidas, Grimme (maszyny rolnicze) i Adolf Würth.

BRAK KOMENTARZY