Prologis Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dziś
o rozpoczęciu budowy obiektu spekulacyjnego o powierzchni 21 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Sziget.

Będzie to pierwszy od 2008 roku spekulacyjny obiekt logistyczny na rynku węgierskim. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2016 roku.

Nowy budynek 7, wyposażony będzie w innowacyjny system 46 doków i trzech bram wjazdowych. Energooszczędne rozwiązania i efektywność kosztowa potwierdzają zaangażowanie Prologis w zrównoważone budownictwo.

“Wraz z tym budynkiem oferujemy klientom obsługę naszego profesjonalnego zespołu zarządców nieruchomości, jak również praktyczne rozwiązania, łącząc w ten sposób lokalne doświadczenie z globalną wiedzą”, powiedział László Kemenes, senior vice president and country manager, Prologis na Węgrzech. „Rosnące stawki czynszowe w Prologis Park Budapest-Sziget, 98 procentowy poziom zajętości naszego węgierskiego portfolio i wysoki współczynnik utrzymania klienta dają nam pewność powodzenia tej inwestycji.”

Prologis Park Budapest-Sziget to obecnie sześć budynków o powierzchni 128 000 metrów kwadratowych z możliwością rozbudowy o kolejne 15 000 metrów kwadratowych. Park znajduje się na terenie strefy przemysłowej Szigetszentmiklós, zlokalizowanej pod Budapesztem. Park położony jest bezpośrednio przy autostradzie M0, zapewniającej dogodne połączenie z siecią dróg krajowych i międzynarodowych.

Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan
na 31 grudnia 2015 r.).

BRAK KOMENTARZY