Silny Popyt Napędza Kolejne Inwestycje w Prologis Park Bratislava.

Silny Popyt Napędza Kolejne Inwestycje w Prologis Park Bratislava. Trzeci Obiekt Spekulacyjny Wynajęty Już w 72 Procentach

0
277

Prologis Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dziś o rozpoczęciu budowy trzeciego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 17 300 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Bratislava w Senec. Budynek 10B, którego ukończenie zaplanowano  na pierwszy kwartał 2016 roku, został już w 72 procentach wynajęty.

Budynek powstaje w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w regionie Bratysławy. Obecnie na terenie parku trwa budowa trzech innych obiektów: dwóch spekulacyjnych (DC12 i DC13), które są już wynajęte w 50 procentach oraz budynku build-to-suit (DC9). Po zakończeniu wszystkich prac, park osiągnie maksymalny poziom zabudowy, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 320 000 metrów kwadratowych.
Po ukończeniu inwestycji będzie to największy park Prologis w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Umowy najmu w budynku 10B na terenie obejmują::
• 7 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej dla austriackiej firmy Lagermax, głównego dostawcy usług logistycznych i transportowych,

• 6 400 metrów kwadratowych dla słowackiej firmy Elektrosped, internetowego sprzedawcy dóbr konsumpcyjnych i elektroniki, prowadzącego sklep internetowy Hej.sk i wchodzącego w skład HP Tronic Group.
“To był rekordowy i najlepszy od siedmiu lat rok pod względem nowych inwestycji magazynowych w Senecu.
Nasz park przyciąga klientów wysoką jakością oraz doskonałą lokalizacją” – powiedział Martin Polák, senior vice president i country manager Prologis na Czechy i Słowację. “Wychodząc naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu  ze strony naszych klientów oraz biorąc pod uwagę niedawne sukcesy Prologis w komercjalizacji obiektów spekulacyjnych, postanowiliśmy rozbudować budynek 10. To była dobra decyzja, gdyż zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu budowy obiekt jest już w 72 procentach wynajęty.”

Prologis Park Bratislava to nowoczesny park dystrybucyjny położony 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, dwa kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego lotniska. Obecnie obejmuje ponad 250 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i dystrybucyjnej.

Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych na Słowacji z portfolio ponad 495 000 metrów kwadratowych (stan na 30 września 2015 r.).

BRAK KOMENTARZY