Volvo Cars buduje fabrykę za oeanem. Powstanie ona w amerykańskim Ridgeville w Karolinie Południowej. Będzie to piąty obiekt produkcyjny Volvo Car Group. Dzięki tej inwestycji Volvo staje się globalnym graczem, który za kilka lat ma podnieść swoją sprzedaż z 500 tys. do 800 tys. aut rocznie.

Amerykańska Inwestycja będzie opiewać na przeszło 500 mln USD. Prace budowlane rozpoczną się jesienią 2015, a pierwsze pojazdy zjadą z linii produkcyjnej za 3 lata. Nowy zakład ma wytwarzać ok. 100 tys. aut rocznie, co ma odpowiadać zapotrzebowaniu tamtejszego rynku.

Nowa fabryka ma na celu dostosowanie możliwości produkcyjnych do potrzeb kluczowych rynków. Volvo chce uprościć i skrócić łańcuch dostaw swoich aut. 

Nowa inwestycja oznacza utworzenie 4 tys. nowych miejsc pracy.

Źródło: wnp.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł847 tys. pasażerów na Lotnisku Chopina w kwietniu
Następny artykułPEKAES zarabia i wciąż poprawia rentowność
Radosław Jodko – doradca finansowy w TUF Consulting. Od 9 lat związany z branżą finansową. Specjalista w transakcjach sprzedaży pakietu kontrolnego w spółkach i pozyskiwania kapitału dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Na co dzień zajmuje się obsługą klientów będących członkami zarządów międzynarodowych korporacji.

BRAK KOMENTARZY