Felgi na warszawskim parkiecie

0
409

Niemiecka grupa Uniwheels, jeden z największych dostawców kół dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie oraz wiodący europejski producent felg aluminiowych 8 maja chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. 

W poniedziałek 13 kwietnia firma upubliczniła prospekt emisyjny. Oferta publiczna obejmuje 2,4 mln nowo wyemitowanych akcji spółki oraz 2,4 mln akcji oferowanych przez dotychczasowego jedynego akcjonariusza, Uniwheels Holding (Malta) Ltd. Zakładając uplasowanie na rynku wszystkich akcji po cenie maksymalnej, spółka przewiduje, że wpływy netto z oferty publicznej wyniosą blisko 135 mln EUR. 

Uniwheels jest jednym z wiodących dostawców felg aluminiowych do samochodów osobowych w Europie oraz jedną z czołowych firm technologicznych w sektorze felg aluminiowych. 

Grupa produkuje felgi aluminiowe dla samochodów osobowych oraz wyścigowych. Zakłady produkcyjne znajdują się w Niemczech (fabryka w Werdohl) oraz w Polsce (dwa zakłady w Stalowej Woli).  

Źródło: samar.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBarter SA. Rozbudowa terminalu i pierwszy kontener na Wschód
Następny artykułInPost wchodzi w projekt odbioru żywności
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY