Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym

0
1390

Seminarium organizowane przez Yamazaki Mazak Central Europe poświęconebędzienajnowszym rozwiązaniom dla sektora lotniczego z dziedziny obróbki skrawaniem, łączących w jedną całość obrabiarki, narzędzia,  systemy oraz rozwiązania wspomagające obróbkę i produkcję. Podczas seminarium jego uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami z tej dziedziny oraz wezmą udział w pokazach obróbki, które będą realizowane na pięciu różnych obrabiarkach.

Forcam, światowy lider w zakresie oprogramowania MES dla przemysłu, dostarczający usługi takim przedsiębiorstwom z sektora lotniczego jak m.in.: UTC, MTU Aero Engines i GKN Aerospace, wystąpi na seminarium jako jeden z ekspertów. Obok tak znanych partnerów jak: gospodarz spotkania – Yamazaki Mazak oraz firmy: Sandvik i Renishaw.

Maszyny Mazak aktywnie wspierają protokół typu open-source MT Connect. Forcam jest natomiast pierwszym, europejskim dostawcą rozwiązania MES, który gwarantuje kompatybilność oprogramowania z darmowymi systemami komunikacji pomiędzy urządzeniami przemysłowymi takimi właśnie jak MTConnect. Jest to duży krok naprzód, który umożliwia połączenie maszyn CNC z oprogramowaniem MES w o wiele szerszym zakresie.

W trakcie spotkania w Katowicach o technologii Forcam opowie Tomasz Lebitko, Managing Director Eastern Europe Forcam. Na żywo będzie też zademonstrowany proces zbierania i wizualizowania danych z maszyn Mazak za pomocą oprogramowania Factory Framework.

Seminarium Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczymodbędzie sięw Centrum Technologicznym Yamazaki Mazak Central Europe w Katowicach w dniach 18-19.11.2014 (od 9:30-16:30).

Źródło: Forcam

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł5 najważniejszych zagadnień logistyki
Następny artykułPoznański rynek magazynowy rozwija się najszybciej w kraju
Od ponad 20 lat związany z branżą logistyczną. Specjalista ds. optymalizacji i zarządzania logistyką, ekspert ds. łańcucha dostaw. Doświadczenie zdobywał w renomowanych firmach logistycznych z różnych branż, gdzie miał okazję wdrażać zaawansowane projekty logistyczne.Przedsiębiorca, konsultant i doradca w zakresie tworzenia i optymalizacji logistyki przedsiębiorstw.

BRAK KOMENTARZY