Do końca 2018 roku Euroafrica Shipping Lines chce podwoić potencjał przewozowy w Afryce – poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Jacek Wiśniewski, prezes Euroafrica Shipping Lines. W ramach programu wymiany tonażu spółka zakontraktowała właśnie zakup nowoczesnego drobnicowca. Jednostka dołączy do floty Europa Shipping Lines jeszcze w tym roku.

– Czwarty drobnicowiec w naszej flocie został zbudowany w 2007 r. Warto tutaj podkreślić, że statki, które w tej chwili kupujemy, są praktycznie dwa razy większe od tych starszych jednostek, które do tej pory eksploatowaliśmy – mówi Jacek Wiśniewski, prezes Euroafrica Shipping Lines.

Drobnicowiec to siostrzana jednostka już eksploatowanych statków: ESL Europa i ESL Africa. Do floty ESL dołączy we wrześniu lub w październiku. Statek ma 143 m długości, 21,5 m szerokości, 9,9 m zanurzenia, 11 864 GT oraz 17 300 t nośności. Wyposażony jest w trzy urządzenia przeładunkowe o udźwigu po 60 t, umożliwiające obsługę ciężarów jednostkowych do 110 t, oraz posiada klasę lodową A1. To wielozadaniowa jednsotka najnowszej generacji, na której zastosowano nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne.

Euroafrica Shipping Lines w przyszłym roku chce kupić piąty statek, który zakończy jej plan odnowy tonażu.

– O ile teraz kupimy jednostki używane w dobrej cenie, to będzie to nasza przewaga konkurencyjna, kiedy rynek wzrośnie, a zakładamy, że się polepszy, jeśli nie w 2018 r., to w 2019 r. na pewno – mówi Wiśniewski.

W ubiegłym roku ESL kupiła zbudowany w 2006 r. drobnicowiec ESL America. Jest on wyposażony w trzy ładownie o pojemności 21,7 m3 i trzy żurawie o udźwigu 80 t. Pozwala mu to na obsługę ładunków w tandemie o wadze 160 t. Statek przystosowany jest także do przewozu kontenerów i ładunków niebezpiecznych, oraz ma wzmocnioną konstrukcję, co umożliwia mu transport ciężkich ładunków.

Od dwudziestu pięciu lat podstawową działalnością szczecińskiego przewoźnika Euroafrica jest świadczenie usług przewozów morskich ładunków. Portami bazowymi wszystkich serwisów są porty polskie. Aktualnie obsługiwane są regularne linie z następującymi krajami: Wielka Brytania, Szwecja oraz Afryka Zachodnia – z portów bałtyckich i zachodnioeuropejskich. Euroafrica eksploatuje 12-14 statków, a struktura floty pozwala na obsługę różnych ładunków: konwencjonalnych (w tym sztuk ciężkich i ponadgabarytowych), kontenerów, samochodów ciężarowych, zestawów drogowych i wagonów kolejowych.

ŹRÓDŁOgospodarkamorska.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUniwersalna paleta z tworzywa sztucznego UPAL-I
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY