MAJÓWKA W BRANŻY LOGISTYCZNEJ– komentarz eksperta Quick Service Logistics Polska

0
571

QSL Polska_Agnieszka SałekTegoroczna majówka to aż pięć dni wolnego, z czego trzy przypadają na początku tygodnia. Oznacza to, że weekend majowy przypada w tym roku w czasie największych dostaw do restauracji, czyli weekendu. W jaki sposób wpływa to na organizację logistyki żywności w tym okresie?

 

Agnieszka Sałek, dyrektor handlowa Quick Service Logistics Polska, firmy specjalizującej się w logistyce żywności dla branży spożywczej: Weekend majowy, szczególnie w tym roku, można porównać do okresu Bożego Narodzenia, szczególnie pod względem koniecznych zmian po stronie operacji. Znacząca zmiana grafiku dostaw w połączeniu ze wzmożonym ruchem na drogach stanowią dla branży logistycznej duże wyzwanie.

Czy Quick Service Logistics Polska pracuje w szczególny sposób w tym okresie?

 

AS: W Quick Service Logistics Polska jesteśmy przygotowani na wszelkie niestandardowe sytuacje. Doświadczenie naszego zespołu i wypracowane procedury pozwalają na płynne przejście z normalnego trybu pracy na tzw. „świąteczny”. Mamy dodatkowe dyżury pozwalające naszym klientom na stały kontakt w przypadku jakichkolwiek problemów. Po stronie magazynów i centrów przeładunkowych również dostosowujemy harmonogram pracy do trybu świątecznego.

 

Czy w związku z długim weekendem majowym następuje zwiększenie dostaw przed majówką i czy różnią się one znacznie od normalnych dostaw?

 

AS: W ostatnich latach weekend majowy wiąże się ze wzmożonym ruchem w miejscowościach wypoczynkowych, ponieważ Polacy coraz częściej wyjeżdżają w tym okresie na krótki urlop. Skutkuje to zdecydowanie wyższą sprzedażą w lokalach gastronomicznych w miejscowościach wypoczynkowych, ale także w punktach położonych przy trasach dojazdowych, ponieważ zarówno po drodze, jak i na miejscu chcemy coś zjeść lub napić się np. kawy

***

QUICK SERVICE LOGISTICS POLSKA– polski oddział międzynarodowej grupy logistycznej Meyer Quick Service Logistics. Dostarcza kompleksową obsługę logistyczną, koordynując pełny łańcuch dostaw, od nabywania produktów, poprzez jego magazynowanie, po dystrybucję do punktów sprzedaży. Specjalizuje się w magazynowaniu i transporcie świeżej żywności (dostawy multi-temperature). Quick Service Logistics Polska obsługuje wiodące na rynku sieci kawiarń i restauracji, m.in. Starbucks, Burger King, KFC, Pizza Hut, Bobby Burger. Udostępnia również powierzchnię magazynową.

Grupa Meyer Quick Service Logistics, do której należy Quick Service Logistics Polska, została założona w 1949 przez Ludwiga Meyera, obecnie zarządza nią trzecie pokolenie rodziny założycieli. Na rynku niemieckim jest liderem w sektorze logistyki dla branży spożywczej. Grupa Meyer QSL działa na terenie 12 krajów w Europie, w Polsce jest obecna od 2014 roku. W pięciu centrach logistycznych w Polsce (dwa magazyny oraz trzy centra cross-dock) pracuje 120 pracowników. Najwyższa jakość i terminowość usług zostały potwierdzone międzynarodowym certyfikatem IFS® – International highest Food Stanard® z wynikiem high level. Firmy z grupy Meyer Quick Service Logistics w trosce o środowisko wprowadzają nowoczesne technologie zapewniające efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych (oświetlenie LED, pojazdy z silnikami hybrydowymi, ergonomiczne chłodnie, redukcja hałasu).
Ponadto wspierają projekty społeczne i organizacje non-profit.

BRAK KOMENTARZY