Daimler unowocześni zakład w Bremie

0
194

Daimler zainwestuje 750 mln euro w modernizację fabryki Mercedes-Benz w niemieckiej Bremie, w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli w fabryce.

Zakład będzie wytwarzać nową generację klasy C wraz z dwoma dodatkowymi modelami. 

Daimler zapowiedział, że inwestycja ma zabezpieczyć przyszłość Bremy jako głównego zakładu produkcyjnego dla bestsellerowej Klasy C. Auto jest również wytwarzane w montowniach w East London/RPA, w Pekinie i Vance/ Alabama.

Mercedes wytwarza w Bremie trzy warianty Klasy C – sedan, coupe i kombi, kabrioleta i coupe Klasy E oraz SUV’a GLK. 

Ubiegłoroczna produkcja 340 tys. pojazdów w Bremie czyni zakład drugim co do wielkości w Mercedesie po fabryce Sindelfingen w południowych Niemczech. Inwestycja w Bremie będzie wymagała zatrudnienia 500 nowych pracowników.

Źródło: wnp.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbliża się otwarcie centrum Grupy Muszkieterów
Następny artykułDeveley w SEGRO Business Park Warsaw
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY