Daimler zainwestuje 750 mln euro w modernizację fabryki Mercedes-Benz w niemieckiej Bremie, w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli w fabryce.
Zakład będzie wytwarzać nową generację klasy C wraz z dwoma dodatkowymi modelami.
Daimler zapowiedział, że inwestycja ma zabezpieczyć przyszłość Bremy jako głównego zakładu produkcyjnego dla bestsellerowej Klasy C. Auto jest również wytwarzane w montowniach w East London/RPA, w Pekinie i Vance/ Alabama.
Mercedes wytwarza w Bremie trzy warianty Klasy C – sedan, coupe i kombi, kabrioleta i coupe Klasy E oraz SUV’a GLK.
Ubiegłoroczna produkcja 340 tys. pojazdów w Bremie czyni zakład drugim co do wielkości w Mercedesie po fabryce Sindelfingen w południowych Niemczech. Inwestycja w Bremie będzie wymagała zatrudnienia 500 nowych pracowników.
Źródło: wnp.pl































