Kolejne strajki w niemieckich oddziałach Amazona

0
177

W centrum dystrybucyjnym Amazona w niemieckim Bad Hersfeld 30 marca w nocy rozpoczął się strajk.
Od stanowisk pracy odeszli też pracownicy w centrach w Koblencji  oraz w Rheinbergu i Werne. To kolejna próba związków zawodowych nakłonienia kierownictwa koncernu do negocjacji w sprawie nowych taryf
i stawek godzinowych dla niemieckich pracowników.

Związek zawodowy Verdi domaga się zmiany taryf płac w firmie. Związki zawodowe podkreślają, że system pracy w Amazonie opiera się na: niskiej płacy, permanentnej presji na wyniki oraz kontraktach czasowych.

Źródło: dlahandlu.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCertyfikat ekologiczny dla terminalu cross-dockingowego
Następny artykułSILESIA TSL EXPO już w kwietniu!
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY