Kraków inwestuje w drogi rowerowe

0
190

Obecnie Kraków dysponuje 150. kilometrami tras. Do końca roku zostaną oddane do użytku kolejne odcinki, które, zgodnie z intencją UM, będą tworzyć spójną sieć bezpiecznych dróg dla rowerzystów. Wszystko po to, aby krakowianie mogli łatwo i szybko dojechać nie tylko do centrum, ale i do innych części miasta. W 2015 roku ze środków gminnych w ramach samodzielnych inwestycji rowerowych planuje się budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Wielickiej (ok. 560 m), Wadowickiej (ok. 860 metrów), Piastowskiej (ok. 290 metrów) i Boruty – Spiechowicza (ok. 510 metrów). 

Z myślą o turystach i okazjonalnych cyklistach włodarze miasta w 2009 roku zainwestowali w budowę sieci stacji rowerowych KRM. Projekt odniósł niewątpliwy sukces, nie tylko w Krakowie. Według danych Urzędu Miasta, w 2014 roku z systemu Krakowskiego Roweru Miejskiego skorzystało ponad 30 tysięcy użytkowników, odnotowano prawie 320 tysięcy wypożyczeń. W tym roku krakowianie mają do dyspozycji 34 stacji z 300 rowerami. Do końca roku zostanie również zainstalowanych 15 podpórek w różnych częściach miasta, umożliwiających rowerzystom oczekiwanie na zielone światło w wygodnej pozycji, bez konieczności zsiadania z roweru.

Źródło: transport-publiczny.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułColor Line oczekuje dobrego roku 2015
Następny artykułBritish i SWISS z powrotem w Krakowie
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY