Odmłodzenie załogi jest częścią wspólnej akcji Opel Espana i biura zatrudnienia Aragonii INAEM. Nowi pracownicy Opla mają zastąpić urodzonych w latach 1954 – 1957, którzy przejdą na częściową emeryturę. Ma to zwiększyć możliwości zatrudnienia młodych ludzi.
Kiedy Opel zdefiniuje profil potrzebnych pracowników INAEM dokona selekcji i przygotuje grupę kandydatów, którzy wezmą udział w szkoleniu przygotowanym przez Opla. Ma ono obejmować 160 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Opel zobowiązał się zatrudnić na umowach o pracę co najmniej 60 proc. tych, którzy z pozytywnym wynikiem zakończą szkolenie.
Źródło: wnp.pl






























