Pierwszy pociąg od Pesy wjechał na linię PKM

0
317

Na przystanku PKM Gdańsk Niedźwiednik władze województwa pomorskiego zaprezentowały pierwszy z pociągów wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, które już od września wozić będą pasażerów PKM.

12 czerwca 2015 r. pojawił się w Gdańsku pierwszy z dziesięciu autobusów szynowych Pesy, zakupionych przez Samorząd Województwa Pomorskiego do obsługi linii PKM.

Pojazdy będą wyposażone w układ klimatyzacji, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz system zliczania pasażerów, będą też dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, znajdą się w nich miejsca do przewozu rowerów. Będą to jednocześnie jedne z najbezpieczniejszych autobusów szynowych w naszym kraju – wyposażone są w urządzenia Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem ERTMS poziomu 2.

Projekt zakupu pojazdów do obsługi linii PKM dofinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Wartość umowy zawartej z Pesą to 114.156.300 zł. Cena pojazdu dwuczłonowego 10,701 mln zł, a trójczłonowego 11,7 mln zł.

Źródło: transport-publiczny.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPanattoni szykuje centrum logistyczne w Komornikach
Następny artykułAmazon.com pod lupą Komisji Europejskiej
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY