Statoil odkrył kolejne złoża na Morzu Północnym

0
152

Norweski Statoil odkrył kolejne złoża gazu ziemnego wokół platformy Aasta Hansteen na Morzu Północnym. Jest to jedne z trzech odkryć, jakich dokonano w ostatnim czasie. Dzięki tym złożom koncern zyska 120 mln baryłek ropy naftowej.

Najnowsze odkryte złoże Gymir zawiera 6-19 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Gymir znajduje się 8 km od złoża Roald Rygg i 14 km od złoża Snefrid Nord. Eksploatacja nowych złóż rozpocznie się w 2017 roku.

Aasta Hansteen jest największą platformą na świecie i jest największym projektem realizoanym na Morzu Północnym i jest to jeden z głównych projektów w portfelu Statoil.

Nowe złoża pozwolą Norwegom utrzymać pozycję lidera, jako największego dostawcy gazu do Europy Zachodniej.

Źródło: gospodarkamorska.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCentrum Innowacji DHL
Następny artykułŻabka i Freshmarket i odbiór przesyłek w sklepach
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY