VW Poznań zatrudni ok. 900 osób przy produkcji nowej wersji samochodu użytkowego VW Caddy. Firma podjęła taką decyzję na podstawie wstępnych prognoz dotyczących sprzedaży Caddy czwartej generacji. Samochód ten wejdzie do produkcji pod koniec maja.
Obecnie firma zatrudnia ponad 7 tys. pracowników.
Rozpoczęła się już rekrutacja pierwszych pracowników, którzy zostaną zatrudnieni w II kwartale tego roku. W pierwszej kolejności zatrudnieni będą inżynierowie i fachowcy utrzymania ruchu, a od połowy roku zatrudniani będą pracownicy produkcyjni.
W bazie kandydatów VW Poznań znajduje się blisko 40 tys. osób. Firma chce zatrudniać również osoby spoza Wielkopolski.
VW Caddy IV generacji wejdzie do produkcji pod koniec maja tego roku, a auto można już zamawiać
u dealerów. Fabryka przestawi się na produkcję nowego modelu w ostatni weekend maja – wtedy zakończy się budowa Caddy III.
Poznańska fabryka jest jedynym zakładem koncernu na świecie, gdzie produkowany jest dostawczy Caddy. W lutym w oficjalnie zaprezentowano nową generację tego modelu. Do jego produkcji VW Poznań przygotowała się już od połowy ubiegłego roku. Na nowe inwestycje wydano ponad 23 mln euro.
VW zamierza w tym roku wyprodukować w Poznaniu ponad 174 tys. aut; do końca marca wytworzono
48 tys. pojazdów. W ubiegłym roku poznańska fabryka koncernu Volkswagen wyprodukowała ponad
175,5 tys. aut; przeszło 4,6 tys. więcej niż rok wcześniej. W zakładzie powstaje również VW Transporter
T5 jednak większość produkcji to Caddy – w ub. roku z taśmy produkcyjnej zjechało 150 tys. różnych wersji Caddy.
Źródło: wnp.pl




























