Lukoil zbuduje kolejny arktyczny terminal naftowy?

0
146

Rosyjski koncern paliwowy Lukoil zamierza zbudować kolejny arktyczny terminal naftowy, podobny do obiektu w Varandey na Morzu Barentsa. Na ich drodze może stanąć jednak krajowy konkurent – Rosneft.

Dwa największe koncerny naftowe z Rosji będą walczyć o prawa do eksploatacji złoża East Taymyr, położonego blisko północnego wierzchołka półwyspu Tajmyr. Te pokłady nie są jednak ważne same w sobie. Obaj giganci wierzą bowiem, że wygranie licencji na eksploatację East Taymyr pociągnie za sobą szansę pozyskania innych, bogatszych złóż w tym regionie. Część z nich znajduje się na morzu.

Jeśli Lukoil pozyska złoże, zamierza go połączyć z przybrzeżnym terminalem. Półwysep Tajmyr to jeden z najbardziej odosobnionych regionów na terenie Rosji. Cała infrastruktura musiałby więc powstać od zera, bo najbliższe miasto oddalone jest o ok. 1000 km.

Źródło: gospodarkamorska.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPesaDART zaliczył 200 km/h
Następny artykułRekordowy kontenerowiec w gdyńskim porcie
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY