PESA Bydgoszcz informuje, że pojazd ED161 (PesaDART) oznaczony numerem 001 przeszedł kolejną fazę testów, osiągając „magiczną” barierę 200 km/godz.
PesaDART przechodził najpierw testy wewnętrzne, przeprowadzane przez PESA. Zanim wyjechał na jazdy próbne, poddany został badaniom stacjonarnym: układu sterowania, hamulca i napędu oraz np. wyświetlaczy informacji pasażerskiej, drzwi, stopni itd.
Pociąg jeździł przez kolejne dni z wzrastającą prędkością – od 100 km/godz. do 160 km/godz. 22 maja pojazd został wysłany do badań przeprowadzanych przez Instytut Kolejnictwa w Żmigrodzie (tor 7,7 km) i na kolejnych liniach PLK.
To podczas tych prób, na Centralnej Magistrali Kolejowej PesaDART osiągnął prędkość 200 km/godz.
Źródło: wnp.pl




























