Lotnisko Chopina w Warszawie, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, zaprasza do udziału w Warsztatach Innowacyjnych Pomysłów. Projekt ma na celu zachęcenie firm i start-upów do przygotowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych przeznaczonych do obsługi pasażerów i samolotów na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Celem projektu jest wyłonienie podmiotów, których propozycje rozwiązań najlepiej odpowiedzą na wyzwania technologiczne, organizacyjne i infrastrukturalne określone przez Porty Lotnicze, zarządzające Lotniskiem Chopina. Uczestnicy warsztatów będą mogli zmierzyć się m.in. z takimi wyzwaniami jak: zaprojektowanie inteligentnego systemu zarządzania oświetleniem pola manewrowego, opracowanie technologii wzmacniania nośności nawierzchni lotniskowych, modernizacja obiegu ciepła w rękawach pasażerskich, unowocześnienie systemu dystrybucji i sortowania bagażu, budowa symulatora jazdy po terenie lotniska, uruchomienie modelu prognozowania przepływu pasażerów.

Nabór skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców, w szczególności polskich start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, oferujących produkt lub usługę na indywidualnie określonym dla każdego wyzwania oczekiwanym poziomie gotowości technologicznej.

Zgłaszanie propozycji rozwiązań możliwe jest za pomocą Platformy Transferu Technologii Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. www.ptt.arp.pl. Termin zgłaszania propozycji rozwiązań odpowiadających na zidentyfikowane wyzwania upływa 9 grudnia 2016 r.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. dokonają oceny zgłoszonych rozwiązań i wybiorą podmioty, które zostaną zaproszone na Galę Finałową Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów, która odbędzie się na Lotnisku Chopina w Warszawie w dniu 10 stycznia 2017 r.

ŹRÓDŁOlotniczapolska.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa zasobnia i nowoczesny magazyn w Porcie Gdynia
Następny artykułTiry nadal w kolejkach pod DCT. Kierowcy zapowiedzieli protest
Portallogistyczny.com to innowacyjny serwis poświęcony bieżącym wydarzeniom i najnowszym trendom w logistyce. Dostarczamy aktualnych informacji gospodarczo-politycznych z kraju i ze świata, tłumacząc ich wpływ na rynek logistyczny. Nasi eksperci na bieżąco komentują aktualne wydarzenia, dostarczając Państwu najbardziej wiarygodną i użyteczną wiedzę.

BRAK KOMENTARZY